Lotniarz Bezmiechowa - Górnik Grabownica Starzeńska

Aktualności

Wysoka wygrana z Tarnawą

• autor: Szarotka01, 2012-03-25 19:31

W meczu 15 kolejki grupy I B-klasy, Szarotka Nowosielce pokonała Gimball Tarnawę 4:1(0:1).

Duży wpływ na poczynania obu drużyn miał silny wiatr, który często decydował o obrazie gry.

Więcej w rozwinięciu...

W pierwszej połowie optyczną przewagę pomimo gry pod bardzo silny wiatr posiadała Szarotka, która częściej była przy piłce i stwarzała większe zagrożenia w ataku. Goście ograniczyli się do gry z kontry, długimi podaniami na wysokich napastników. Jedna z takich akcji przyniosła Tarnawie wymarzone trafienie w 30 minucie gry. Szarotka próbowała gry bokami i prostopadłymi podaniami jednak żadnej z 3-4 dobrych okazji nieudało się zamienić na gola. 0-1 do przerwy.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawili się Damian Gac i Łukasz Bieleń. Akcje Szarotki nabrały odpowiedniego tempa a grze dodatkowo sprzyjał korzystnie wiejący wiatr. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 50 minucie Piotr Fil wykończył zespołową akcję i było 1-1. Szarotka zupełnie zdominowała mecz, a bohaterem bez wątpienia był Damian Gac, który w 15 minut( 55’, 60’ i 70’)  ustrzelił klasycznego hat-ricka. W tym okresie bardzo dobrze grał cały zespół ale na wyróżnienie zasługują Krzysiek Tutak(bardzo dobrze kierował grą obronną), Darek Tutak(napędzał wiele akcji ofensywnych) i Daniel Farbaniec(dwie asysty).

Końcowy wynik 4-1 dla Szarotki Nowosielce.

Szarotka grała w składzie: Zięba – Szuba(Futyma), K.Tutak, Ropel - T. Tutak(Ł.Bieleń),  D. Tutak, Kawa, Mołocznik – Fil(Niemiec), Tchórz(Gac), Farbaniec